Księga Gości

Od 3 września 2012r.  w Zespole Szkół w Grodzisku działa Punkt Przedszkolny w ramach projektu „Arkadia Przedszkolaków. Utworzenie Przedszkola w Gminie Grodzisk”

 

Przedszkole

Sekretariat


Tutaj jesteś

Aktualności

 

Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej  - http://www.men.gov.pl/

Strona OKE w Łomży  - http://www.oke.lomza.pl/


 

Teatr na żywo Zemsta Fredry

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. TVP

28.11.2014 (PIĄTEK)

od godz. 11:00 do godz. 13:00

„Zemsta” według Aleksandra Fredry

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

przerwa jedna, 10 minut

czas trwania z przerwą 2 godziny

grupa docelowa: Kl. I - III gimnazjum - obiad 13.05

reżyseria: Piotr Szczerski

scenografia: Jerzy Sitarz

kostiumy: Dorota Wijas

muzyka: Włodzimierz Kiniorski

 

- „Zemsta” to jedno z tych arcydzieł polskiej literatury dramaturgicznej, które opiera się upływowi czasu. Mimo, że realia nieco się zmieniają - to, jak się wydaje, pewne cechy „narodowe” tkwią w nas, mocno zakorzenione. A genialny, skrzący dowcipem język hrabiego Fredry, nieustannie bawi kolejne pokolenia. Spektakl od 20 lat nie schodzi z afisza! - Anna Pawłowska TVP S.A. Oddział w Białymstoku

Czytaj więcej...

 

Tydzień życzliwości

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

W dniach 17 - 21 listopada 2014r. organizatorami są Danuta Bronicka, Sylwia Niewiarowska, Irena Zubik, Marta Wisłocka, Anna Karolczuk i Marta Uściniak.

 

17 listopada – Dzień Słodkości

- kiermasz ciast kl. II A

- ogłoszenie konkursu na najbardziej życzliwą osobę w szkole (uczniowie wrzucają głosy do skrzynek)

- uczniowie wybranych klas przyklejają każdemu znaczki z uśmiechniętą buźką

18 listopada – Dzień Dobrych Uczynków

- losowanie osoby z klasy, wobec której przez cały dzień będzie się miłym

- taniec podczas przerw – uczennice klas gimnazjalnych uczą układów tanecznych młodsze dzieci  (na korytarzu kl I-III SP lub na łączniku)

19 listopada - Dzień Szczęścia

- każdy musi mieć na sobie coś żółtego lub pomarańczowego (wszyscy uczniowie i nauczyciele)

- chętne klasy wykonują i nagrywają przygotowaną wcześniej swoją wersję „Happy” Pharrella Williamsa (chętne klasy  IV-VI SP i I-III gimnazjum)

20 listopada – Dzień Uśmiechu

 – karaoke na długich przerwach na parterze

- Dzień przebierania się (w śmieszne, kiczowate stroje) przebierają się wszyscy – uczniowie i nauczyciele

21 listopada Dzień Życzliwości

- dzień bez odpytywania i zadawania prac domowych

- wystawa prac konkursowych „Młodzi i wolni od uzależnień”

- apel „Moje życie – mój wybór” dla klas IV-VI (4 lekcja) i I-III gimnazjum (5 lekcja)

- wręczenie nagród za konkurs „Młodzi i wolni od uzależnień”

- wręczenie nagród dla najbardziej życzliwej osoby w szkole

 

Klasy V - te w Warszawie

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. Izabela Lewkowska

W piątek 14 listopada 2014 roku klasy V ab naszej szkoły udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Telewizję Polską S. A. Dzieci zobaczyły studia telewizyjne znanych programów m. in.: „Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, „Pytanie na śniadanie” oraz pomieszczenia reżyserskie.

Następnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie samodzielnie zwiedzali naukowe ekspozycje. Każdy chętnie podejmował się prób wykonania proponowanych im doświadczeń.

Ostatnim, niezwykle interesującym w oceni dzieci był Stadion Narodowy. Ten największy w Polsce obiekt sportowy wzbudził wśród uczniów zachwyt i podziw. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na trybunach. Piątoklasiści zobaczyli szatnie piłkarskie, centrum dziennikarskie oraz pomieszczenie, w którym odbywają się konferencje prasowe. Każdy mógł zająć miejsce w fotelu piłkarzy rezerwowych. Uczniowie przeszli również tę samą trasę co piłkarze wychodzący z szatni na mecze. O tej porze roku murawę boiska zastąpiła ogromna tafla lodowiska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Małgorzata Kosińska, Izabela Lewkowska, Anna Romaniuk i Helena Balejko.

 

Pamięci tych, co walczyli o Polskę

3 października 2014 r. (piątek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

30 września 2014r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu poświęconym 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przygotowanym przez uczniów klas III BG i III CG oraz chóru szkolnego pod kierunkiem nauczycieli: Joannę Pura, Krystynę Romaniuk, Mariusza Obryckiego. Usłyszeliśmy wiele pięknych utworów literackich recytowanych oraz śpiewanych, po wysłuchaniu których dawało o sobie znać wzruszenie.

Gościem honorowym był p. Józef Niedźwiecki, kombatant - saper, który w 1945r.  rozminowywał "zrównaną z ziemią" Warszawę. Po apelu uczniowie klas III G, podczas spotkania z naszym gościem mieli okazję wysłuchać osobistej historii p. Józefa.

 

Transmisja teatru na żywo

24 września 2014 r. (środa)

 
 

We wtorek 23 września 2014r. miała miejsce kolejna transmisja spektaklu w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Tym razem spektakl pt. „Tu-wim” z Teatru Powszechnego w Łodzi. "To muzyczna podróż w świat poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko idące w kierunku absurdu i groteski, pokazujące, że teatr to miejsce magiczne zarówno dla widzów, jak i dla aktorów. Ale to miejsce, które nie byłoby magiczne, gdyby nie osoby, których zwykle na scenie nie widać, które nie wychodzą do oklasków, a bez których przecież teatr by nie istniał".

Zobacz więcej...

 

Konkursy przedmiotowe

17 września 2014 r. (środa)

 
 

Ruszają przygotowania do konkursów przedmiotowych.

Zarządzenie Podlaskiego Kuratora Oświaty zobacz...

Uprawnienia laureatów zobacz...

Szczegóły kliknij tutaj...

 

Kolejne spotkanie z obcokrajowcami

15 września 2014 r. (poniedziałek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

W dniach od 15-19 września bieżącego roku w Zespole Szkól w Grodzisku po raz drugi jest realizowany projekt językowy pt.:  Enjoy My Origin, skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, organizowany przez organizację studencką AIESEC Białystok. Praktykanci AIESEC z Rumunii, Etiopii i Chile przez tydzień poprowadzą zajęcia z języka angielskiego oraz przedstawią rodzimą kulturę dzieciom ze szkół podstawowych. Dzieci w trakcie zajęć poznają wiele ciekawych aspektów kulturowych. Podczas komunikacji z wolontariuszami poczują, że nauka języka angielskiego może być naprawdę przydatna w życiu. Uczestnicy projektu otworzą swoje umysły na różnice kulturowe ucząc się tolerancji. Lekcje oraz pojawianie się nietypowych gości urozmaici szkolne życie uczniów. 

 

Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

15 września 2014 r. (poniedziałek)

 
 

fot. A. Kalinowska-Baczewska

W Białymstoku odbył się XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Sybiru.
Uczestnikami marszu byli Sybiracy i ich rodziny, którzy przyjechali z najdalszych stron Polski i świata: Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy oraz goście z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Nowej Zelandii. 
Większość uczestników to młodzież ze szkół podlaskich i całej Polski w tym delegacja gimnazjalistów z klas trzecich naszego gimnazjum. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Joanna Pura, Krystyna Romaniuk oraz Agnieszka Kalinowska-Baczewska.
Tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem "Sybiracy - zwycięzcy spod Monte Cassino", uczestniczył w nim weteran walk pod Monte Cassino, pułkownik Włodzimierz Cieszkowski.
Uroczystości rozpoczęły się rano liturgią w Katedrze Prawosławnej pw. św. Mikołaja w Białymstoku. Uczestnicy Marszu ulicami miasta przeszli do kościoła pod wezwaniem Ducha Św. Tu mszę odprawił metropolita białostocki arcybiskup Edward Ozorowski. 
Marsz Żywej Pamięci Sybiru zakończył się apelem poległych i złożeniem kwiatów przed Pomnikiem - Grobem Nieznanego Sybiraka.

 

Transmisja teatru na żywo

10 września 2014 r. (środa)

 
 

 

12 września 2014r. odbędzie się kolejny spektakl z cyklu "Internetowy Teatr na żywo", tym razem ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach.

Informacje o spektaklu: 

KRAWIEC NITECZKA (na motywach baśni Kornela Makuszyńskiego)

reżyseria: Zbigniew Głowacki

scenografia: Eva Farkašová

muzyka: Pavel Helebrand

spektakl dla widzów od lat 6 (szkoły podstawowe)

czas trwania: od 11.00 do 12.00 55 minut (bez przerwy)

Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą zaproponował teatrowi Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu, adresowana jest do młodszych dzieci.

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.

Po kilku zabawnych, ale i niebezpiecznych zdarzeniach trafiają do zalanego deszczem Pacanowa, w którym od dawna pada i pada bez końca. Niteczka przywraca mieszkańcom słońce, zgrabnie łatając dziurę w niebie, a w nagrodę otrzymuje tron i rękę królewny.

Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości i lęki, unosząca się nad baśniowym światem aura poezji, zrównoważona absurdalnym humorem i groteską –wszystko to znajdziemy w inscenizacji, zrealizowanej przez międzynarodową ekipę twórców.

Świetne, charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i bardzo ciekawą plastycznie przestrzeń, w której jest miejsce na przenikające się plany, aktorski i lalkowy, zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašová, znana doskonale polskiej publiczności, podobnie jak czeski kompozytor, Pavel Helebrand, którego muzyka zawsze podbija serca widzów.

Zobacz więcej...

 

Edukacyjne Festiwale Klocków

10 września 2014 r. (środa)

 
 

fot. M. Kosińska

W dniu 10 września 2014 r. uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej wzięli udział w trzecim etapie projektu pod hasłem "Edukacyjne Festiwale Klocków – DOMINO DAY", zorganizowanym przez MGOK w Drohiczynie.  Tym razem zajęcia odbywały się w Zespole Szkół w Drohiczynie. Podczas spotkania dzieci rywalizowały w dwóch konkurencjach.  Pierwsza z nich polegała na ułożeniu najdłuższego obrazka z klocków Domino, druga – na ułożeniu największej budowli z drewnianych klocków Maple. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną pomysłowością, cierpliwością oraz umiejętnością pracy w grupie. Każde dziecko otrzymało poczęstunek oraz pamiątkowy dyplom. Po dwugodzinnej zabawie uczniowie pełni pozytywnych wrażeń wrócili na zajęcia szkolne. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu sprawowały panie M. Kosińska i J. Jaszczołt.  

 

Narodowe czytanie

10 września 2014 r. (środa)

 
 

 

fot. S. Niewiarowska

Dnia 5 września 2014 roku w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem: „Narodowe czytanie” promowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Tegorocznemu czytaniu towarzyszyły fragmenty z „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Zgromadzeni uczniowie mogli przysłuchiwać się treściom zapierających dech w piersiach  przygodom Sienkiewiczowskich bohaterów. Akcję przygotowały nauczycielki języka polskiego: Joanna Iwanowska, Ela Zaręba oraz bibliotekarka Joanna Jaszczołt.

W niedzielę 7 września 2014r. w ramach "Narodowego czytania" w bibliotece gminnej w Grodzisku można było usłyszeć m.in. p. Antoniego Tymińskiego Wójta Gminy Grodzisk, p. Teresę Kosińską Dyrektora Zespołu Szkół w Grodzisku, czy też p. Irenę Zubik naszą szkolną higienistkę.

 

Początek roku szkolnego

29 sierpnia 2014 r. (piątek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Organizacja Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

1. Wszyscy uczniowie z kierunków A i B przyjeżdżają do szkoły według harmonogramu przyjazdów zobacz tutaj... . Następnie z wychowawcami udają się do świątyń.

2. Godz. 9.00 Msza Święta w Kościele oraz Nabożeństwo w Cerkwi. Powrót z wychowawcami do szkoły.

3. Godz. 10.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym (sala gimnastyczna).

4. Spotkanie w wychowawcami w klasach. Zobacz spis sal lekcyjnych...

5. Odjazdy na 4 autobusy według załącznika zobacz tutaj... (po jednym odjeździe w kierunku A i B):

·ok. godz. 11.00 odjazdy kierunku A

·ok. godz. 11.30 odjazdy kierunek B

 

W roku szkolnym 2014/2015 w szkole podstawowej będzie uczyło się 38. dzieci w dwóch oddziałach przedszkolnych, 215. uczniów w klasach I - VI oraz 142. uczniów w gimnazjum. Ogółem 437 uczniów.

Kolejny rok funkcjonuje punkt przedszkolny "Arkadia Przedszkolaków" w Grodzisku, gdzie wychowanie przedszkolne realizować będzie: 17. dzieci 5 i 6-cioletnich oraz 25. dzieci 3 i 4-letnich.

 

Zespół Szkół zatrudnia 50 nauczycieli w szkole podstawowej oraz gimnazjum oraz 23 pracowników obsługi szkolnej.

Zobacz więcej...

Ważne!

Zmiana obuwia: kapcie lub niesznurowane buty na białej podeszwie.

Worki na kapcie!

Strój gimnastyczny: biała koszulka bez nadruków, czarne lub granatowe spodenki (na chłodne dni biała koszulka i dres) oraz odpowiednie obuwie sportowe!

Strój galowy:

Dziewczęta: biała bluzka (zakrywająca dekolt, plecy, ramiona i brzuch) z długim lub krótkim rękawem oraz ciemna (czarna, grafitowa, granatowa) spódnica, nie krótsza, niż do kolan lub eleganckie spodnie (wykluczone dżinsy);

Chłopcy: biała koszula i ciemne (czarne, grafitowe, granatowe), eleganckie   spodnie lub garnitur (wykluczone dżinsy).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne telefony:

856568481 - Dyrektor

856568084 - Sekretariat

856568011 - Wicedyrektor

856568113 - Intendent

856574053 - Higienistka szkolna

856568019 - Punkt przedszkolny

856552365 - Księgowość szkolna

856554621 - Dowożenie


856552612 - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach

Absolwenci 2007-2014Dzwonki


Wariant I

(lekcje 45 min., przerwy 10 – 15 min

1.      -    800 –   845

2.      -    855 –   940

3.      -    950 – 1035

4.      -  1050 – 1135

5.      -  1150 – 1235

6.      -  1250 – 1335

7.      -  1345 – 1430

8.      -  1440 – 1525

Wariant II

(lekcje 35 min., przerwy
5 – 10 min)

1.      -    800 –   835

2.      -    840 –   915

3.      -    920 –   955

4.      -  1005 – 1040

5.      -  1050 – 1125

6.      -  1135 – 1210

7.      -  1215 – 1250

8.      -  1255 – 1330


Gdzie jesteśmy? 


 


 


 


 


 


 


 

* Strona szkoły istnieje od 12 czerwca 2002 r.

* Zespół Szkół w Grodzisku *