Księga Gości

Filmy z życia szkoły

Blog szkolnego SKO

Gazeta szkolna

Przedszkole

Jubileusz szkoły


Aktualności - galerie zdjęć


 

Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca 2015r. (piątek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

26 czerwca 2015r. miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Promowano 167 uczniów klas I - V SP oraz 90 uczniów z klas I - II G. Szkołę ukończyło 47 uczniów klas VI SP oraz 52 uczniów z klas III G.

Wyróżniono:

33 uczniów I - III edukacji wczesnoszkolnej,

33 uczniów IV - VI SP,

14 uczniów I - III G.

Ze 100% frekwencją promowano 11 uczniów SP oraz 2 uczniów ukończyło gimnazjum. 

Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała p. Renacie Martyniuk, która zdecydowała się odejść na emeryturę, za pracę w Zespole Szkół w Grodzisku. W naszej placówce uczyła historii, była wychowawczynię klasy V b SP.

 

Spotkanie z przedstawicielką KRUS-u w Siemiatyczach

23 czerwca 2015r. (wtorek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

23 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie uczniów klas I - III gimnazjum z p. Ireną Wappa z KRUS w Siemiatyczach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym w czasie wakacji. Po prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy. Spośród biorących udział w konkursie wyłoniono 13 zwycięzców, którzy następnie zostali nagrodzeni.

To był dzień poświecony bezpieczeństwu uczniów w czasie wakacji. Pani Sylwia Niewiarowska pedagog szkolny zaprezentowała uczniom prezentację o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Wskazała na zagrożenia i sposoby obrony przed złem, które czyha na nieletnich w sieci internetowej.

 

Jubileusz 25-lecia pracy misyjnej s. Urszuli Faustynowicz - absolwentki naszej szkoły

18 czerwca 2015r. (czwartek)

 
 

S. Urszula - Kamerun 2010r.

S. Urszula z klasą - 1974r. (stoi czwarta od prawej)

24 czerwca 2015r. (środa) o godz. 9.00 na sali gimnastycznej odbędzie się uroczystość związana z Jubileuszem 25-lecia pracy misyjnej s. Urszuli Faustynowicz misjonarki w Kamerunie. S. Urszula jest absolwentką naszej szkoły. Od 25 lat pracuje na misji katolickiej w Kamerunie.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowali s. Misjonarce część artystyczną z okazji Jubileuszu.

 

Ważne!!!

Organizacja ostatniego tygodnia nauki

18 czerwca 2015r. (czwartek)

 
 

22 czerwca 2015r. klasyfikacyjna rada pedagogiczna - w tym dniu lekcje skrócone.

 

25 czerwca 2015r. uroczyste pożegnanie absolwentów naszego gimnazjum.

Obiady:

0 - III godz. 10.00

IV - VI SP godz. 10.20

I - III G godz. 10.35

 

10.50 uroczysty apel.

 

Odjazdy:

Kierunek A - 12.45

Kierunek B - 13.25

 

O godz. 13.35 rada pedagogiczna podsumowująca pracę w roku szkolnym 2014/2015.

 

26 czerwca 2015r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Porządek dnia:

Przyjazdy bez zmian.

9.00 Msza Święta w kościele i Nabożeństwo w Cerkwi

10.15 spotkanie ogólne na sali gimnastycznej lub boisku (przy dobrej pogodzie)

11.00 spotkania z wychowawcami

Odjazdy:

Kierunek A - 11.30

Kierunek B -12.10

 

Bezpłatne badania stomatologiczne - Fundacji Julii

18 czerwca 2015r. (czwartek)

 
 

fot. M. Uściniak

19 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły począwszy od klas I SP po II G wzięli udział w projekcie  realizowanym przez Fundację Wiewiórki Julii  polegającym na przeprowadzeniu bezpłatnych badań stomatologicznych wśród dzieci - odpowiedzialne: Sylwia Niewiarowska, Irena Zubik.

Zobacz więcej...

 

Sowa u maluchów

31 marca 2015r. (wtorek)

 
 

fot. M. Owsieniuk

w minionym tygodniu maluchy miały okazję spotkać się z udomowioną sową naszego ucznia Huberta Piecyka z klasy III a SP. Mama Huberta opowiedziała dzieciom o zwyczajach ptaka, o warunkach życia, wymaganiach jakie powinien spełnić człowiek decydując się na udomowienie zwierząt.

Dzieci mogły dotknąć, przyjrzeć się z bliska pięknej sówce, która z dużą cierpliwością znosiła ciekawość "gospodarzy". To była wspaniała lekcja przyrody. Dziękujemy!

 

Tradycje wielkanocne

19 marca 2015r. (czwartek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie wykonywali palmy wielkanocne: gimnazjaliści na zajęciach artystycznych regionalnych, zaś szóstoklasiści szkoły podstawowej na zajęciach technicznych. Palmy musiały mieć naturalne, własnoręcznie wykonane zdobienia (np. z bibuły, papieru kolorowego, suszonych roślin, bukszpanu itp.). Postanowiliśmy po raz pierwszy wziąć udział w „XVIII Regionalnym Konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej” organizowanym przez: Starostę Wysokomazowieckiego, Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i Dyrektora Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Do 13 marca 2015 roku uczniowie dostarczyli 57 palm, 12 najładniejszych zostało przekazanych do Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Lureaci konkursu razem  z palmami wezmą udział we Mszy Świętej w kościele  pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r. o godz1000. Wręczenie nagród nastąpi wyłącznie w godz. 1200 – 1600 w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Pozostałe palmy pozostaną w szkolnej galerii.

 

Spektakle Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia

17 marca 2015r. (wtorek)

 
 

18 marca 2015r. uczniowie od klas I - III szkoły podstawowej po gimnazjalistów obejrzą spektakle Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

 

Grupa I: kl. V b, VI a, VI b - wyjazd 8.00, powrót 10.30.

Grupa II i III: kl. 0 - III edukacji wczesnoszkolnej - wyjazd 9.20, powrót 12.30.

Grupa IV: kl. II - III gimnazjum - wyjazd 11.00, powrót 13.30.

 

Jak czytamy na stronie teatru: "Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury."

 

Zobacz więcej:

http://www.narodowyteatredukacji.pl

 

"Rekolekcje"

17 marca 2015r. (wtorek)

 
 

fot. B. Goławska

W dniach 16 - 17 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Po nabożeństwach w kościele i cerkwi odbyły się spotkania rekolekcyjne prowadzone przez księży rekolekcyjonistów oraz miejscowych kapłanów obu wyznań.

Ksiądz Mikołaj Owsieniuk dziatwie prawosławnej pokazał cały proces wypiekania prosfor, od przygotowania ciasta po wypiek w naszym piecu konwekcyjno-parowym. Dzieci prawosławne wyjechały drugiego dnia rekolekcji na pielgrzymkę do Mielnika i na Świętą Górę Grabarkę.

 

"Upadek, to nie przypadek"

17 marca 2015r. (wtorek)

 
 

fot. B. Goławska

13 marca 2015r. uczniowie od klas I - III i IV - VI szkoły podstawowej odbyli spotkania z p. Ireną Wappa - przedstawicielką KRUS w Siemiatyczach. Celem spotkań była profilaktyka bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym pod hasłem "Upadek, to nie przypadek".

 

Zobacz więcej:

http://www.krus.gov.pl

 

Edukacja prawna gimnazjalistów

17 marca 2015r. (wtorek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

10 marca 2015r. uczniowie klas II naszego gimnazjum odbyli spotkanie z panią Aldoną Ryszczuk z KPP w Siemiatyczach zakresie edukacji młodzieży szkolnej. Podczas spotkania poruszano kwestie dotyczące konsekwencji prawnych naruszania godności osobistej człowieka, szykan i bójek oraz palenia papierosów na terenie szkoły i w miejscach publicznych. Zwrócono także uwagę na rolę nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego.  

 

"Dzień Kobiet"

17 marca 2015r. (wtorek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Tradycją naszej szkoły jest świętowania Dnia Kobiet. 10 marca 2015r. Uczniowie klas I BG, III CG oraz szkolny chór pod kierunkiem panów: Mariusza Obryckiego i Władysław Romaniuka przygotowali część artystyczną. Nie zabrakło również kobiecej ręki, pani Maria Makarska przygotowała swoich małych wychowanków z oddziału przedszkolnego 0 c, którzy zatańczyli m. in. krakowiaka.

 

Olimpiada lekkoatletyczna w Drohiczynie

17 marca 2015r. (wtorek)

 
 

7 marca 2015r. uczniowie klas VI SP oraz I - III gimnazjum przygotowani przez nauczycieli wychowania fizycznego Rolanda Chlebińskiego i Władysława Romaniuka wzięli udział w Halowej Olimpiadzie LA w Drohiczynie.

 

fot. W. Romaniuk

Bieg 60 m.

II m. Kosiński Kacper

III m. Rytel Katarzyna

Rzut p. lekarską

II m. Kuchta Barbara

III m. Boguszewska Zuzanna

III m. Miłkowski Sylwester

Bieg 600 m

I m. Zaremba Piotr

5- skok

III m. Miłkowski Sylwester

Sztafeta 4x100m. – III m.

Bieg 60 m.

I m. Mularczuk Mariusz     

II m. Porzeziński Andrzej    

Rzut p. lekarską     

III m. Mucha Jakub               

Bieg 600 m.                        

I m. Mularczuk Mariusz      

III m. Żero Adam         

III m. Zalewska Wiktoria

5-skok

III m. Mularczuk M.

Sztafeta 4x 100m.–III m. 

 

"Plastusiowy pamiętnik"

6 marca 2015r. (piątek)

 
 

fot. B. Goławska

Telewizja Polska S.A. zaprezentowała kolejne przedstawienie z cyklu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem był to spektakl dla najmłodszych pt. „Plastusiowy pamiętnik” z Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Transmisja odbyła się dniu 6 marca o godz. 10:00.

 

Pasowanie na czytelnika

5 marca 2015r. (czwartek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

5 marca 2015r. uczniowie z klasy III b edukacji wczesnoszkolnej pod czujnym okiem swojej Pani Marii Owsieniuk przygotowali inscenizację na uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na Czytelników. Panie bibliotekarki Joanna Jaszczołt i Maria Owsieniuk, jak co roku jest w zwyczaju naszej szkoły, wprowadziły najmłodszych w świat książki.

 

"Śmierć Rotmistrza Pileckiego"

26 lutego 2015r. (czwartek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

26 lutego 2015r. uczniowie klas I - III gimnazjum obejrzeli Widowisko teatralne Sceny Faktu Teatru Telewizji z 2006 w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, opowiadające o losach polskiego bohatera narodowego rotmistrza Witolda Pileckiego. Akcja rozgrywa się w trzech miejscach w Warszawie: na sali sądowej, w podziemiach więzienia na Rakowieckiej oraz w celi Pileckiego. Autor dramatu przedstawił trzy ostatnie lata rotmistrza, o których on sam miał się wyrazić: "Oświęcim to była igraszka". Były żołnierz AK był torturowany, niesprawiedliwie osądzony, a następnie zamordowany. Autor dramatu ukazał pośrednio losy innych prześladowanych: Tadeusza Płużańskiego, Marii Szelągowskiej, Ryszarda Jamontta-Krzywickiego. 

Projekcja odbyła się z okazji święta państwowego obchodzonego corocznie 1 marca, poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

 

Choinka

24 stycznia 2015r. (sobota)

 
 

fot. D. Dmitruk

24 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły bawili się na Choince szkolnej. Najmłodsi bawili się z w klasach i na sali gimnastycznej z firmą organizującą zabawy dla dzieci. Przygotowali przedstawienie dla rodziców. Na zdjęciu dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a przygotowani przez p. Ewę Tarasiuk.

Starsi świętowali początek ferii podczas dyskoteki choinkowej.

 

Gimnazjaliści w telewizji...

22 grudnia 2014r. (poniedziałek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz zdjęcia....

12 grudnia 2014r. uczniowie klasy IBG wzięli udział w nagraniu programu telewizyjnego realizowanego przez TVP 1 w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach. Emisja odbędzie się 22 grudnia 2014r. o 20.25 TVP 1 "Wielki test o żywności - Polska smakuje".

http://www.polskasmakuje.tvp.pl/#0

 

Wigilia szkolna

19 grudnia 2014r. (piątek)

 
 

fot. S. Niewiarowska, M. Uściniak

Zobacz zdjęcia...

18 grudnia 2014r. (czwartek) tradycją lat ubiegłych cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, by wspólnie celebrować radość zbliżających się świąt. O godz. 10.50 odbyły się bożonarodzeniowe Jasełka. Nie zbrakło również klasowego łamania się opłatkiem, dzielenia prosforą i śpiewania kolęd.

A teraz troszkę wspomnień... zobaczcie film z Jasełek z grudnia 2012r., kiedy to nauczyciele przygotowali na Wigilię szkolną przedstawienie... zobacz film...

 

Próbny sprawdzian klas szóstych

16 grudnia 2014r. (wtorek)

 
 

17 grudnia 2014r. uczniowie klas szóstych napiszą próbny sprawdzian według nowej formuły - część poświęcona treściom z języka polskiego i matematyki, a po przerwie część językowa.

Harmonogram zobacz...

Więcej o sprawdzianie według nowej formuły znajdziecie na stronie www.oke.lomza.pl oraz na naszej stronie w zakładce Sprawdzian

 

Konkurs poezji prawosławnej

16 grudnia 2014 r. (wtorek)

 
 

fot. D. Dmitruk

15 grudnia 2014r. po raz piąty w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się Wieczór Prawosławnej Poezji. Podczas Wieczoru wystąpili nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie biorący udział w Konkursu Prawosławnej Poezji Religijnej Recytowanej i Śpiewanej, który odbył się 8 grudnia 2014r.

Nasze uczennice: Joanna Dmitruk z kl. 0 a zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej, Julia Balejko z kl. 0 a III miejsce. Aleksandra Owsieniuk z kl. IV a I miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy!

Uczestnicy zaprezentowali utwory w języku białoruskim, rosyjskim, ukraińskim i polskim. Wręczone też zostały dyplomy i upominki laureatom konkursu. Organizatorem jest Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach oraz Doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej w Siemiatyczach.

 

Projekty ze środków unijnych oraz inne zrealizowane w naszej szkole w latach 2012-2014

16 grudnia 2014r. (wtorek)

 
 

„Modernizacja oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Grodzisku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - 2014 - projekt opiewał na kwotę 87 100,00zł

Zobacz zdjęcia...

Zaadaptowano na potrzeby łazienki dla dzieci i personelu pomieszczenie położone obok sali przedszkolnej, wcześniej będące centrum multimedialnym. Zakupiono pomoce dydaktyczne, zabawki, 60-calowy monitor interaktywny, DVD, odtwarzacz CD, nowe meble, stoliczki i krzesełka, dywan, wyposażenie wypoczynkowe, kserokopiarkę, piec konwekcyjno-parowy na kuchnię, wyposażenie zapewniające bezpieczne warunki dla dzieci, odkurzacz piorący, froterkę oraz rolety.

„Arkadia Przedszkolaków. Utworzenie Przedszkola w Gminie Grodzisk” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - 2012/2014 - projekt opiewał na kwotę 801 725,42zł

Zobacz więcej...

Wyremontowano 2 pomieszczenia przedszkolne. Zakupiono: pomoce dydaktyczne z zakresu stymulacji ruchowej, percepcji słuchowej, wzrokowej, motorykę, działania twórcze, nauka czytania, pisania i liczenia, rozwój mowy, zabawki, meble, dywany sprzęt audiowizualny, 2 komputery, 2 projektory, 2 ekrany, 2 telewizory, drukarkę. Zorganizowano 10 wycieczek, 30 uroczystości okolicznościowych, 8 zabaw w dom, 9 zabaw i teatrzyków dla dzieci, 50 h spotkań z psychologiem i pedagogiem. Zorganizowano zajęcia języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, zajęcia logopedyczne. Dzieci otrzymywały darmowe posiłki, okolicznościowe prezenty, wyżywienie podczas wycieczek.

Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I – III w szkole podstawowej” – projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - 2012/2013 - projekt opiewał na 57 112,10zł

Zorganizowano zajęcia pozalekcyjne w klasach I - III szkoły podstawowej. Zakupiono komputer, projektor, ekran, pomoce dydaktyczne do prowadzonych zajęć pozalekcyjnych: logopedycznych, korekcyjnych, plastycznych, dla dzieci z trudnościami matematycznymi oraz dyslektycznymi. Zorganizowano 12 wyjazdów na basen.

Projekt ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku - 2012/2014 - projekt opiewał na kwotę 12 993,00zł

Zakupiono tablicę interaktywną z projektorem oraz pomoce do prowadzenia badań ekologicznych. Zorganizowano zajęcia ekologiczne.

 

Akcja "Pocztówka świąteczna"

16 grudnia 2014 r. (wtorek)

 
 

fot. A. Romaniuk

"Szlachetna paczka" to jedna z wielu akcji charytatywnych zorganizowanych na terenie naszej szkoły przed Świętami. Uczniowie klas IV a i IV b pod kierunkiem Pań: Anny Karolczuk i Bożeny Kalickiej wykonali pocztówki świąteczne. W "Mikołajki" Panie: Iwona Boguszewska i Beata Araszewicz zorganizowały Loterię fantową. Fundusze pozyskane z obu akcji wykorzystano na przygotowanie paczki świątecznej dla chorej dziewczynki z naszej szkoły.

 

Finał akcji "Szlachetna Paczka" -

13 grudnia 2014 r. (sobota)

 
 

fot. B. Goławska

Akcja "Szlachetna Paczka" zakończona. Zespół Szkół w Grodzisku jako instytucja objął wsparciem jedną z wytypowanych rodzin z terenu naszej gminy. "Szlachetną paczkę" udało się przygotować dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Teresy Kosińskiej, Pani Aliny Kosińskiej oraz wielu nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Fundusze i dary materialne pozyskiwane były z różnych źródeł. Na terenie szkoły zorganizowano akcję wypieku gofrów, które zostały sprzedane na terenie szkoły, Grodziska i Korycin. Zainicjowano zbiórkę pieniędzy wśród dzieci i pracowników szkoły. Uczniowie z klas młodszych wykonali świąteczne pocztówki, ze sprzedaży których dochód również zasilił akcję. Do akcji włączyli się miejscowi przedsiębiorcy, którzy wsparli szkołę darując: produkty spożywcze, środki higieny, ubrania, przybory szkolne, pościel, czy też dając duże rabaty na zakupu.

Na stronie głównej znajdziecie listę Darczyńców!

W związku z ogromnym powodzeniem akcji, dzięki szczodrości uczniów, ich rodziców, pracowników i wszystkich ludzi dobrej woli, przygotujemy przed świętami paczki najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły.

Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do naszej szkolnej akcji. Niech radość świąteczna dzieci z rodziny, którą obdarowaliśmy w ramach "Szlachetnej paczki" będzie najwspanialszym podziękowaniem!!!

 

Teatr na żywo "Biegnijcie do szopki, czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli"

11 grudnia 2014r. (czwartek)

 
 

Uczniowie klas 0 - VI SP obejrzeli w miniony czwartek spektakl pt.: „Biegnijcie do szopki” przygotowany przez Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji widowiska kolędowego, z typowymi dla tego gatunku postaciami: Diabła, Anioła, Heroda i Śmierci, wykorzystuje tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli.

Przeczytaj więcej...

 

Akcja "Szlachetna Paczka" - pieczemy gofry

9 grudnia 2014 r. (wtorek)

 
 

fot. M. Malinowska

Zobacz zdjęcia...

9 grudnia 2013r. (wtorek) samorząd uczniowski z opiekunkami zorganizował akcję wypieku i sprzedaży gofrów pieczonych przez nasze nauczycielki - Joannę Jaszczołt, Martę Uściniak, Małgorzatę Kosińską, Izabelę Lewkowską,  Janinę Tymińską, Sylwię Niewiarowską, Dorotę Niewiarowską - w ramach akcji charytatywnej "Szlachetna paczka". Fundusze zebrane ze sprzedaży trafią do potrzebującej rodziny z naszej gminy w ramach ogólnopolskiego programu "Szlachetna paczka".

Do akcji wypieku zgłosiły się również Panie: Nadzieja Korol - emerytowana nauczycielka oraz Dorota Kobus - obecnie przebywająca na urlopie rodzicielskim. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

W dystrybucję gofrów poza terenem szkoły zaangażowały się Panie: Sylwia Niewiarowska, Magdalena Malinowska, Beata Goławska oraz uczennice: Karolina Barańczuk i Kasia Rytel z kl. III BG.

Z goframi objechaliśmy cały Grodzisk i Koryciny. Serdeczne podziękowania składamy: Panu Wójtowi Gminy Grodzisk, Radnym i Sołtysom za dużą hojność i otwartość na naszą szlachetną inicjatywę. Dziękujemy Pracownikom: Urzędu Gminy w Grodzisku, Banku Spółdzielczego w Grodzisku, Poczty Polskiej w Grodzisku, Paniom pielęgniarkom z miejscowej przychodni,  Panu Dr. Markowi Wakulukowi, Pracownikom "Ziołowego Zakątka" i "Darów Natury" w Korycinach, Pani Grażynie Niewiarowskiej, Pani Grażynie Dmitruk, Pani Magdzie Kołtun, Oliwierowi Leszko oraz wszystkim mieszkańcom Grodziska, którzy spontanicznie i hojnie wsparli akcje kupując nasze smaczne gofry.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w akcję, czy to bezpośrednio wypiekając gofry, sprzedając, bądź też zastępując koleżanki, czy dyżurując lub sprzątając po naszym słodkim przedsięwzięciu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom od przedszkolaków, po gimnazjalistów za kupowanie gofrów!!!! Dziękujemy nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół w Grodzisku za wkład finansowy w naszą akcję. Popyt był ogromny, Panie nie były w stanie nadążyć z wypiekiem.

Zbiórką datków pieniężnych oraz pozyskiwaniem Darczyńców na naszą szkolną akcję "Szlachetnej paczki" zajęła się w naszej placówce Pani Alina Kosińska.

Uczniowie klas najmłodszych, szczególnie z kl. IV a i IV b wykonali własnoręcznie pocztówki świąteczne pod kierunkiem Pani Anny Karolczuk, a dochód ze sprzedaży zasilił akcję.

 

Po zakończeniu Akcji przedstawimy na stronie głównej wszystkich Darczyńców, którzy włączyli się do naszego szczytnego projektu, udzielając wsparcia materialnego, czy to darując ubrania, zabawki, produkty spożywcze itp.

czytaj więcej ...

 

Śpiewamy kolędy i pastorałki w Dniu Świętego Mikołaja

6 grudnia 2014 r. (piątek)

 
 

fot. B. Goławska

Zobacz więcej...

Dzień Świętego Mikołaja świętowaliśmy hucznie i na śpiewająco... W ciągu dnia "Mikołajowie": Mateusz Wiosna, Daniel Parzonko, Damian Jaszczołt, Adrian Jastrzębski, Daniel Kryński wraz ze "Śnieżynkami": Kasią Rytel, Moniką Jaszczołt, Magdą Mirończuk, Karoliną Barańczuk, Dominiką Wojciuk, Natalią Koczewską, Pauliną Moczulską, Zuzią Boguszewską zachęcali do spożywania owoców częstując wszystkich jabłkami, mandarynkami oraz bananami. Uczniowie mogli fotografować się z Mikołajami, co sprawiało dzieciakom dużo radości, szczególnie maluchom.

Równolegle Pani Iwona Boguszewska zorganizowała Mikołajkową Loterię Fantową, przy wsparciu uczennic Karoliny Porzezińskiej i Kasi Derewońko z II AG. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wsparcie najbiedniejszych.

Kulminacyjnym momentem świętowania było świąteczne karaoke, w które włączyli się również nauczyciele. Oprócz tradycyjnych kolęd można było usłyszeć: "Jest taki dzień" Czerwonych Gitar, "Pędzą, pędzą sanie" Skaldów, "Ding, dong" Kayah, czy też anglojęzyczne pastorałki. Każdy chętny solo lub w grupie mógł zaprezentować swoje możliwości wokalne. Nad wspólnym śpiewaniem czuwali Mikołajowie - obsługując sprzęt do karaoke oraz Śnieżynka Kasia Rytel - prowadząc konferansjerkę.  

Imprezę mikołajkową przygotowali: Sylwia Niewiarowska, Joanna Iwanowska, Danuta Bronicka, Joanna Pura, Marta Wisłocka, Izabela Lewkowska, Jacek Hecold.

 

Pasowanie na Świetliczaka

5 grudnia 2014 r. (piątek)

 
 

fot. B. Goławska

Zobacz więcej..

5 grudnia 2014r. uczniowie klas I szkoły podstawowej zostali przyjęci do społeczności Świetliczaków. Kameralną uroczystość przygotowała Pani Renata Martyniuk wraz z wychowankami z klasy V b Eweliną Kosińska i Olą Harkiewicz. Pierwszaki poddane zostały testowi znajomości regulaminu świetlicy - wynik świetny. Nie zabrakło zgadywanek, rebusów i konkursów. Uroczyste pasowanie odbyło się w sali świetlicowej maluchów.

 

Andrzejki

28 listopada 2014 r. (piątek)

 
 

fot. I. Lewkowska

Zobacz więcej...

Koniec listopada to czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Do tej magicznej zabawy przyłączyli się również uczniowie Zespołu Szkół w Grodzisku.

Na trzeciej i czwartej lekcji we wróżbach udział wzięli uczniowie klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Zabawę prowadziły gimnazjalistki, które przygotowały wróżby dla swoich młodszych kolegów. W rolę dobrych wróżek wcieliły się: Daria Kosińska, Kinga Kosk, Magda Putkowska, Karolina Barańczuk, Dominika Poniatowska i Katarzyna Rytel z klasy III B. W programie znalazły się tradycyjne wróżby takie jak: ustawianie butów, przekłuwanie serduszek z imionami, poznawanie ulubionych kolorów lub kwiat oraz swojej daty urodzin. Wszyscy świetnie się bawili. Czas upłynął na w miłej, przyjaznej atmosferze.

Szósta i siódma godzina lekcyjna przeznaczona została na zabawy dla klas VI SP i I-III PG. Tradycyjnie impreza połączona została z otrzęsinami klas pierwszych. Uroczystość poprowadziły: Weronika Koc z klasy IIB oraz Dominika Wojciuk z klasy IIA. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach. Musieli wykazać się wyczuciem rytmu podczas tańca i śpiewania piosenek. Malowanie
z zamkniętymi oczami sprawdzało talent artystyczny gimnazjalistów. Skoki na skakance, skoki na jednej nodze na czas, podbijanie piłeczki pingpongowej oraz strzały do bramki w unihokeja udowodniły, że nasi pierwszoklasiści odznaczają się dobrą kondycją fizyczną. Gimnazjaliści śpiewająco poradzili sobie również z odgadywaniem autorów
i tytułów fragmentów odtwarzanych piosenek. Uczniowie zagrzewali do walki swoich kolegów, głośnymi okrzykami. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. Izabela Nowak, p Joanna Jaszczołt oraz przewodnicząca SU Natalia Koczewska z klasy IIIC. Rywalizację zwyciężyła klasa IA.
Otrzymała ona w nagrodę – tort. Natomiast II miejsce zajęła klasa IB, która została obdarowana słodkimi ciasteczkami. Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski. W przeprowadzeniu konkurencji pomagały następujące uczennice: Weronika Leszko, Magda Mirończuk, Monika Jaszczołt z klasy IIA oraz Sylwia Gaworek, Klaudia Matusik, Aleksandra Poletyło, Kinga Grzeszczuk, Weronika Twarowska z klasy IIB. Nad oprawą muzyczną czuwali: Wiktoria Ilczuk z klasy IIB, Daniel Morzy i Adam Oleszczuk z klasy IIA.

Organizacją wróżb Andrzejkowych i otrzęsin klas pierwszych zajęły się panie Małgorzata Kosińska i Izabela Lewkowska.

Kolejnym punktem Andrzejek była szkolna dyskoteka, która cieszyła się ogromną popularnością.

 

Wyjazd do teatru

28 listopada 2014 r. (piątek)

 

fot. http://www.narodowyteatredukacji.pl/galeria/ten-obcy/

Dnia 26.11.2014 roku uczniowie klas szóstych  pod opieką pań: Doroty Niewiarowskiej, Doroty Koziak i Eli Zaręby wyjechali do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Obejrzeli spektakl teatralny pt. „Ten obcy” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Adaptacja tekstu powieści I.Jurgielewiczowej zawierała najważniejsze wątki pierwowzoru. Światy młodych i dorosłych spotykały się na różnych płaszczyznach: budowanie autorytetu, walce o wpływy w grupie, poczuciu więzi rodzinnych, miłości. Historia Zenka –tytułowego bohatera,  uczy przyjaźni, ofiarności i pomocy  innym w trudnych sytuacjach. Uwrażliwia widza na krzywdę zwierząt i nieludzkie postępowanie wobec nich. Poruszony został również problem dzieci z rozbitych rodzin – ich samotność, zagubienie  i wielką  potrzebę miłości. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie, podobała się im pomysłowa scenografia i wspaniała gra aktorów.

W tym dniu również uczniowie klas I ABG wraz opiekunami: Joanną Pura, Joanną Iwanowską oraz Jackiem Hecoldem w SOK-u na obejrzeli spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

 

Dzień Pluszowego Misia

28 listopada 2014 r. (piątek)

 
 

fot. M. Uściniak

Zobacz więcej...

25 listopada 2014r. tradycja lat ubiegłych dzieciaki z klas 0 - III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. To był dzień pełen atrakcji. Pani Iwona Boguszewska zaprosiła do szkoły gości, którzy uatrakcyjnili obchody misiowego dnia. Pani Maria Saczuk z Biblioteki Gminnej w Grodzisku odczytała dzieciom fragment książki o misiu Uszatku. Ogromną atrakcją było spotkanie z p. Stanisławem Morzy, na co dzień kierowcą naszego szkolnego autobusu, z zamiłowania pszczelarzem, który opowiedział dzieciom o życiu pszczół.

Panie Irena Zubik i Beata Goławska odczytały dzieciom fragmenty książek w których bohaterami są misie. Miały miejsce liczne konkursy, dzieci wspaniale się bawiły.

Na zdjęciu panie: Ewa Tarasiuk i Iwona Boguszewska z panem Stanisławem Morzy.

 

Teatr na żywo "Zemsta" Fredry

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. TVP

28.11.2014 (PIĄTEK)

od godz. 11:00 do godz. 13:00

„Zemsta” według Aleksandra Fredry

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

przerwa jedna, 10 minut

czas trwania z przerwą 2 godziny

grupa docelowa: Kl. I - III gimnazjum - obiad 13.05

reżyseria: Piotr Szczerski

scenografia: Jerzy Sitarz

kostiumy: Dorota Wijas

muzyka: Włodzimierz Kiniorski

 

- „Zemsta” to jedno z tych arcydzieł polskiej literatury dramaturgicznej, które opiera się upływowi czasu. Mimo, że realia nieco się zmieniają - to, jak się wydaje, pewne cechy „narodowe” tkwią w nas, mocno zakorzenione. A genialny, skrzący dowcipem język hrabiego Fredry, nieustannie bawi kolejne pokolenia. Spektakl od 20 lat nie schodzi z afisza! - Anna Pawłowska TVP S.A. Oddział w Białymstoku

Czytaj więcej...

 

Apel profilaktyczny

21 listopada 2014 r. (piątek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Dnia 21 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Moje życie – mój wybór”. Apel został przygotowany przez uczniów z klasy IIA i IIIC gimnazjum oraz przez uczennicę z kl. Va szkoły podstawowej pod kierunkiem pań: Danuty Bronickiej, Ireny Zubik oraz Sylwii Niewiarowskiej. Uczniowie wykazali się nie tylko talentem aktorskim, ale również wokalnym. W montażu słowno – muzycznym wykorzystane były zarówno piosenki w stylu hip-hop, pop i reggae, co bardzo podobało się naszej młodzieży. Nasi aktorzy starali się ukazać, że mimo, iż nie mamy wyboru w jakiej rodzinie się wychowujemy, to i tak nasze życie i wybory, których dokonujemy w dużej mierze zależą od nas samych. Bardzo wymowne były również teksty wykonywanych utworów. Sylwester Miłkowski w piosence „Bob One” śpiewał:
Widzę dziś ile potraciłem oczekując zmian
Tutaj nic się nie zmienia, jeśli nie zmienisz się sam
Piszę list, sam do siebie, te litery to mój krzyk,
Jeśli nie dam sobie szansy, to nie da mi jej nikt!”

Przedstawienie było refleksyjne i pobudzające do myślenia, a uczniowie na widowni oglądali je w niezwykłym skupieniu i ciszy.

 

Tydzień życzliwości

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz więcej...

W dniach 17 - 21 listopada 2014r. organizatorami są Danuta Bronicka, Sylwia Niewiarowska, Irena Zubik, Marta Wisłocka, Anna Karolczuk i Marta Uściniak.

 

17 listopada – Dzień Słodkości

- kiermasz ciast kl. II A

- ogłoszenie konkursu na najbardziej życzliwą osobę w szkole (uczniowie wrzucają głosy do skrzynek)

- uczniowie wybranych klas przyklejają każdemu znaczki z uśmiechniętą buźką

18 listopada – Dzień Dobrych Uczynków

- losowanie osoby z klasy, wobec której przez cały dzień będzie się miłym

- taniec podczas przerw – uczennice klas gimnazjalnych uczą układów tanecznych młodsze dzieci  (na korytarzu kl I-III SP lub na łączniku)

19 listopada - Dzień Szczęścia

- każdy musi mieć na sobie coś żółtego lub pomarańczowego (wszyscy uczniowie i nauczyciele)

- chętne klasy wykonują i nagrywają przygotowaną wcześniej swoją wersję „Happy” Pharrella Williamsa (chętne klasy  IV-VI SP i I-III gimnazjum)

20 listopada – Dzień Uśmiechu

 – karaoke na długich przerwach na parterze

- Dzień przebierania się (w śmieszne, kiczowate stroje) przebierają się wszyscy – uczniowie i nauczyciele

21 listopada Dzień Życzliwości

- dzień bez odpytywania i zadawania prac domowych

- wystawa prac konkursowych „Młodzi i wolni od uzależnień”

- apel „Moje życie – mój wybór” dla klas IV-VI (4 lekcja) i I-III gimnazjum (5 lekcja)

- wręczenie nagród za konkurs „Młodzi i wolni od uzależnień”

- wręczenie nagród dla najbardziej życzliwej osoby w szkole

 

Klasy V - te w Warszawie

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. Izabela Lewkowska

Zobacz więcej...

W piątek 14 listopada 2014 roku klasy V ab naszej szkoły udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Telewizję Polską S. A. Dzieci zobaczyły studia telewizyjne znanych programów m. in.: „Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, „Pytanie na śniadanie” oraz pomieszczenia reżyserskie.

Następnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie samodzielnie zwiedzali naukowe ekspozycje. Każdy chętnie podejmował się prób wykonania proponowanych im doświadczeń.

Ostatnim, niezwykle interesującym w oceni dzieci był Stadion Narodowy. Ten największy w Polsce obiekt sportowy wzbudził wśród uczniów zachwyt i podziw. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na trybunach. Piątoklasiści zobaczyli szatnie piłkarskie, centrum dziennikarskie oraz pomieszczenie, w którym odbywają się konferencje prasowe. Każdy mógł zająć miejsce w fotelu piłkarzy rezerwowych. Uczniowie przeszli również tę samą trasę co piłkarze wychodzący z szatni na mecze. O tej porze roku murawę boiska zastąpiła ogromna tafla lodowiska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Małgorzata Kosińska, Izabela Lewkowska, Anna Romaniuk i Helena Balejko.

 

Dzień Niepodległości

20 listopada 2014 r. (czwartek)

 
 

fot. W. Romaniuk

Zobacz więcej...

Dnia 12.11.2014 roku odbył się uroczysty apel  okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klas: V b, VI a, VI b, III A gim. pod kierunkiem pani R. Martyniuk i pani E. Zaręby. Po wprowadzeniu przez panią Dyrektor pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna, uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Polska droga do wolności”. Prezentowane wiersze i pieśni wprowadziły w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu  szkolnego chóru pod opieką pana M. Obryckiego. Na zakończenie uczniowie gimnazjum przygotowani przez  pana W. Romaniuka zatańczyli poloneza. Bez wątpienia była to piękna lekcja historii.

 

Pamiętamy o zapomnianych mogiłach

29 października 2014 r. (środa)

 
 

fot. M. Kosińska

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych reprezentacja samorządów uczniowskich uczestniczyła w wyjściu na cmentarze. Uczniowie uporządkowali i zapalili znicze na grobach, o których już nikt nie pamięta. Odwiedzili również mogiły zmarłych nauczycieli oraz zmarłej tragicznie w ubiegłym roku absolwentki grodziskiego gimnazjum.

 
 

Pierwszaki

29 października 2014 r. (środa)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz więcej...

Panie: Janina Tymińska oraz Anna Karolczuk przygotowały uroczystość pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. 22 października 2014r. pierwszaki zaprezentowały zaproszonym gościom, czyli p. Dyrektor Banku Spółdzielczego w Grodzisku, licznie przybyłym rodzicom, starszym kolegom uroczą część artystyczną. Gratulacje! Witamy w gronie uczniów!

 

Bilet do świata

20 października 2014 r. (poniedziałek)

 
 

Zdjęcie Ndongo z podpisem s. Urszuli z Kamerunu

Zespół Szkół w Grodzisku kontynuuje opiekę nad dzieckiem z Afryki rozpoczynającym naukę w szkole gimnazjalnej. W celu wywiązania się ze zobowiązania uczniowie zorganizowali charytatywną zbiórkę pieniędzy do puszek. W dniach od 6 do 20 października można było składać pieniążki do puszek klasowych. Następnie przeliczone i posegregowane pieniądze, uczniowie przekazali opiekunkom SU. Samorząd Uczniowski sprawdził poprawność obliczeń i wpłacił 689,39zł na konto Fundacji Dzieci Afryki. 

 

Mistrzowie futsala

18 października 2014 r. (sobota)

 
 

fot. W. Romaniuk

17 października 2014r. w Drohiczynie odbyły się Mistrzostwa powiatu siemiatyckiego w futsalu chłopców. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce i awansowali do półfinału wojewódzkiego. Chłopaków trenuje p. Władysław Romaniuk

 

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014 r. (poniedziałek)

 
 

fot. Izabela Lewkowska

Zobacz więcej...

„Za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce”- to słowa przewodnie apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 13.10.2014r. w Zespole Szkół w Grodzisku.

Program uroczystości okazał się niezwykle różnorodny. Na wstępie najmłodsi uczniowie z klasy II b złożyli wierszowane życzenia wszystkim nauczycielom. Ich starsi koledzy – piątoklasiści- zaśpiewali skoczną piosenkę o grodziskiej szkole. Najwięcej sensacji i uśmiechów wzbudził pokaz mody nauczycielskiej w wykonaniu uczniów. Nie obyło się bez tańców nowoczesnych. Gimnazjalistki przebrane za kucharki tańczyły w rytm utworu „Chocolate”, mieszając czekoladę drewnianymi łyżkami. Chór szkolny wykonał piosenki „Wszystkiego najlepszego” oraz „Samba dla Pani i Pana”.

Całość przygotowali nauczyciele i wychowawcy: Marta Uściniak, Małgorzata Ewa Kosińska, Izabela Lewkowska. O oprawę muzyczną zadbał tradycyjnie Mariusz Obrycki. Jak co roku wspólnie świętowali nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni emeryci.

 

Wycieczka szlakiem "Kamieni na szaniec"

9 października 2014 r. (piątek)

 
 

Zobacz więcej...

9 października 2014r. uczniowie klas I - III naszego gimnazjum wyjechali do Warszawy na wycieczkę szlakiem "Kamieni na szaniec". Zwiedzili m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Powązki. Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Jacek Hecold, Joanna Iwanowska, Krystyna Romaniuk.

 

Pamięci tych, co walczyli o Polskę

3 października 2014 r. (piątek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz więcej...

30 września 2014r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu poświęconym 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przygotowanym przez uczniów klas III BG i III CG oraz chóru szkolnego pod kierunkiem nauczycieli: Joannę Pura, Krystynę Romaniuk, Mariusza Obryckiego. Usłyszeliśmy wiele pięknych utworów literackich recytowanych oraz śpiewanych, po wysłuchaniu których dawało o sobie znać wzruszenie.

Gościem honorowym był p. Józef Niedźwiecki, kombatant - saper, który w 1945r.  rozminowywał "zrównaną z ziemią" Warszawę. Po apelu uczniowie klas III G, podczas spotkania z naszym gościem mieli okazję wysłuchać osobistej historii p. Józefa.

 

Transmisja teatru na żywo

24 września 2014 r. (środa)

 
 

We wtorek 23 września 2014r. miała miejsce kolejna transmisja spektaklu w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Tym razem spektakl pt. „Tu-wim” z Teatru Powszechnego w Łodzi. "To muzyczna podróż w świat poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko idące w kierunku absurdu i groteski, pokazujące, że teatr to miejsce magiczne zarówno dla widzów, jak i dla aktorów. Ale to miejsce, które nie byłoby magiczne, gdyby nie osoby, których zwykle na scenie nie widać, które nie wychodzą do oklasków, a bez których przecież teatr by nie istniał".

Zobacz więcej...

 

Konkursy przedmiotowe

17 września 2014 r. (środa)

 
 

Ruszają przygotowania do konkursów przedmiotowych.

Zarządzenie Podlaskiego Kuratora Oświaty zobacz...

Uprawnienia laureatów zobacz...

Szczegóły kliknij tutaj...

 

Kolejne spotkanie z obcokrajowcami

15 września 2014 r. (poniedziałek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz więcej...

W dniach od 15-19 września bieżącego roku w Zespole Szkól w Grodzisku po raz drugi jest realizowany projekt językowy pt.:  Enjoy My Origin, skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, organizowany przez organizację studencką AIESEC Białystok. Praktykanci AIESEC z Rumunii, Etiopii i Chile przez tydzień poprowadzą zajęcia z języka angielskiego oraz przedstawią rodzimą kulturę dzieciom ze szkół podstawowych. Dzieci w trakcie zajęć poznają wiele ciekawych aspektów kulturowych. Podczas komunikacji z wolontariuszami poczują, że nauka języka angielskiego może być naprawdę przydatna w życiu. Uczestnicy projektu otworzą swoje umysły na różnice kulturowe ucząc się tolerancji. Lekcje oraz pojawianie się nietypowych gości urozmaici szkolne życie uczniów. 

 

Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

15 września 2014 r. (poniedziałek)

 
 

fot. A. Kalinowska-Baczewska

Zobacz więcej...

W Białymstoku odbył się XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Sybiru.
Uczestnikami marszu byli Sybiracy i ich rodziny, którzy przyjechali z najdalszych stron Polski i świata: Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy oraz goście z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Nowej Zelandii. 
Większość uczestników to młodzież ze szkół podlaskich i całej Polski w tym delegacja gimnazjalistów z klas trzecich naszego gimnazjum. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Joanna Pura, Krystyna Romaniuk oraz Agnieszka Kalinowska-Baczewska.
Tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem "Sybiracy - zwycięzcy spod Monte Cassino", uczestniczył w nim weteran walk pod Monte Cassino, pułkownik Włodzimierz Cieszkowski.
Uroczystości rozpoczęły się rano liturgią w Katedrze Prawosławnej pw. św. Mikołaja w Białymstoku. Uczestnicy Marszu ulicami miasta przeszli do kościoła pod wezwaniem Ducha Św. Tu mszę odprawił metropolita białostocki arcybiskup Edward Ozorowski. 
Marsz Żywej Pamięci Sybiru zakończył się apelem poległych i złożeniem kwiatów przed Pomnikiem - Grobem Nieznanego Sybiraka.

 

Transmisja teatru na żywo

10 września 2014 r. (środa)

 
 

 

12 września 2014r. odbędzie się kolejny spektakl z cyklu "Internetowy Teatr na żywo", tym razem ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach.

Informacje o spektaklu: 

KRAWIEC NITECZKA (na motywach baśni Kornela Makuszyńskiego)

reżyseria: Zbigniew Głowacki

scenografia: Eva Farkašová

muzyka: Pavel Helebrand

spektakl dla widzów od lat 6 (szkoły podstawowe)

czas trwania: od 11.00 do 12.00 55 minut (bez przerwy)

Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą zaproponował teatrowi Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu, adresowana jest do młodszych dzieci.

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.

Po kilku zabawnych, ale i niebezpiecznych zdarzeniach trafiają do zalanego deszczem Pacanowa, w którym od dawna pada i pada bez końca. Niteczka przywraca mieszkańcom słońce, zgrabnie łatając dziurę w niebie, a w nagrodę otrzymuje tron i rękę królewny.

Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości i lęki, unosząca się nad baśniowym światem aura poezji, zrównoważona absurdalnym humorem i groteską –wszystko to znajdziemy w inscenizacji, zrealizowanej przez międzynarodową ekipę twórców.

Świetne, charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i bardzo ciekawą plastycznie przestrzeń, w której jest miejsce na przenikające się plany, aktorski i lalkowy, zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkašová, znana doskonale polskiej publiczności, podobnie jak czeski kompozytor, Pavel Helebrand, którego muzyka zawsze podbija serca widzów.

Zobacz więcej...

 

Edukacyjne Festiwale Klocków

10 września 2014 r. (środa)

 
 

fot. M. Kosińska

W dniu 10 września 2014 r. uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej wzięli udział w trzecim etapie projektu pod hasłem "Edukacyjne Festiwale Klocków – DOMINO DAY", zorganizowanym przez MGOK w Drohiczynie.  Tym razem zajęcia odbywały się w Zespole Szkół w Drohiczynie. Podczas spotkania dzieci rywalizowały w dwóch konkurencjach.  Pierwsza z nich polegała na ułożeniu najdłuższego obrazka z klocków Domino, druga – na ułożeniu największej budowli z drewnianych klocków Maple. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną pomysłowością, cierpliwością oraz umiejętnością pracy w grupie. Każde dziecko otrzymało poczęstunek oraz pamiątkowy dyplom. Po dwugodzinnej zabawie uczniowie pełni pozytywnych wrażeń wrócili na zajęcia szkolne. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdu sprawowały panie M. Kosińska i J. Jaszczołt.  

 

Narodowe czytanie

10 września 2014 r. (środa)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz więcej...

Dnia 5 września 2014 roku w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem: „Narodowe czytanie” promowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Tegorocznemu czytaniu towarzyszyły fragmenty z „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Zgromadzeni uczniowie mogli przysłuchiwać się treściom zapierających dech w piersiach  przygodom Sienkiewiczowskich bohaterów. Akcję przygotowały nauczycielki języka polskiego: Joanna Iwanowska, Ela Zaręba oraz bibliotekarka Joanna Jaszczołt.

W niedzielę 7 września 2014r. w ramach "Narodowego czytania" w bibliotece gminnej w Grodzisku można było usłyszeć m.in. p. Antoniego Tymińskiego Wójta Gminy Grodzisk, p. Teresę Kosińską Dyrektora Zespołu Szkół w Grodzisku, czy też p. Irenę Zubik naszą szkolną higienistkę.

 

Wakacyjne remonty

2 września 2014 r. (wtorek)

 
 

W czasie wakacji w naszej szkole działo się bardzo dużo. Jeszcze w maju nasi panowie konserwatorzy odremontowali salę 42 na potrzeby świetlicy dla maluchów. 1 lipca nastąpiła zmiana w organizacji naszej placówki. Do struktury Zespołu Szkół w Grodzisku organ prowadzący, czyli Gmina Grodzisk włączyła dowożenie. Pracownicy zlikwidowanego Zespołu Obsługi Szkół w Grodzisku zostali zatrudnieni w Zespole Szkół w Grodzisku. Nowi pracownicy włączyli się bardzo aktywnie w prace mające na celu przygotowanie szkoły do nowego roku szkolnego. Odmalowali i uporządkowali sale: 21, 36, nowe pomieszczenie archiwum, gabinety księgowości i inspektora ds. administracyjnych, gabinet intendenta, łazienki.

Centrum multimedialne s. 9 w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską zmieniło się w łazienki dla dzieci i personelu.

Pani Pedagog przeniosła swój gabinet na II piętro do s. 26. Do świetlicy szkolnej doprowadzono Internet, tam też przeniesiono centrum multimedialne.

Dzieci z klasy II b edukacji wczesnoszkolnej odstąpiły swoją salę lekcyjną nr 1 oddziałowi przedszkolnemu, same przeniosły się do s. 21, gdzie wcześniej była sala matematyczna.

Do większego pomieszczenia przeniesiono szkolne archiwum.

zobacz więcej...

 

Początek roku szkolnego

2 września 2014 r. (wtorek)

 
 

fot. S. Niewiarowska

Zobacz więcej...

Organizacja Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

1. Wszyscy uczniowie z kierunków A i B przyjeżdżają do szkoły według harmonogramu przyjazdów zobacz tutaj... . Następnie z wychowawcami udają się do świątyń.

2. Godz. 9.00 Msza Święta w Kościele oraz Nabożeństwo w Cerkwi. Powrót z wychowawcami do szkoły.

3. Godz. 10.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym (sala gimnastyczna).

4. Spotkanie w wychowawcami w klasach. Zobacz spis sal lekcyjnych...

5. Odjazdy na 4 autobusy według załącznika zobacz tutaj... (po jednym odjeździe w kierunku A i B):

·ok. godz. 11.00 odjazdy kierunku A

·ok. godz. 11.30 odjazdy kierunek B

 

W roku szkolnym 2014/2015 w szkole podstawowej będzie uczyło się 38. dzieci w dwóch oddziałach przedszkolnych, 215. uczniów w klasach I - VI oraz 142. uczniów w gimnazjum. Ogółem 437 uczniów.

Kolejny rok funkcjonuje punkt przedszkolny "Arkadia Przedszkolaków" w Grodzisku, gdzie wychowanie przedszkolne realizować będzie: 17. dzieci 5 i 6-cioletnich oraz 25. dzieci 3 i 4-letnich.

 

Zespół Szkół zatrudnia 50 nauczycieli w szkole podstawowej oraz gimnazjum oraz 23 pracowników obsługi szkolnej.

Zobacz więcej...

Ważne!

Zmiana obuwia: kapcie lub niesznurowane buty na białej podeszwie.

Worki na kapcie!

Strój gimnastyczny: biała koszulka bez nadruków, czarne lub granatowe spodenki (na chłodne dni biała koszulka i dres) oraz odpowiednie obuwie sportowe!

Strój galowy:

Dziewczęta: biała bluzka (zakrywająca dekolt, plecy, ramiona i brzuch) z długim lub krótkim rękawem oraz ciemna (czarna, grafitowa, granatowa) spódnica, nie krótsza, niż do kolan lub eleganckie spodnie (wykluczone dżinsy);

Chłopcy: biała koszula i ciemne (czarne, grafitowe, granatowe), eleganckie   spodnie lub garnitur (wykluczone dżinsy).

 

 


Ważne telefony:

856568481 - Dyrektor

856568084 - Sekretariat

856568011 - Wicedyrektor

856568113 - Intendent

856574053 - Higienistka szkolna

856568019 - Punkt przedszkolny

856552365 - Księgowość szkolna

856554621 - Dowożenie


856552612 - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach

Absolwenci 2007-2014Dzwonki


Wariant I

(lekcje 45 min., przerwy 10 – 15 min

1.      -    800 –   845

2.      -    855 –   940

3.      -    950 – 1035

4.      -  1050 – 1135

5.      -  1150 – 1235

6.      -  1250 – 1335

7.      -  1345 – 1430

8.      -  1440 – 1525

Wariant II

(lekcje 35 min., przerwy
5 – 10 min)

1.      -    800 –   835

2.      -    840 –   915

3.      -    920 –   955

4.      -  1005 – 1040

5.      -  1050 – 1125

6.      -  1135 – 1210

7.      -  1215 – 1250

8.      -  1255 – 1330


Gdzie jesteśmy? 


 


 


 


 


 


 


 

* Strona szkoły istnieje od 12 czerwca 2002 r.

* Zespół Szkół w Grodzisku *